סלקל עד איזה גיל

סלקל עד איזה גיל

עד איזה גיל מתאים סלקל?

סייבקס גאה להעמיד לרשותכם את הסלקלים וכיסאות הבטיחות הטובים ביותר בעולם, המשלבים באופן אידיאלי בין פונקציונאליות חכמה, עיצוב ייחודי וברור, וכמובן בטיחות ללא פשרות תוך עמידה בתקנים המחמירים ביותר. דרך האתר שלנו תוכלו להתרשם משורה ארוכה של מוצרים חדשניים ופורצי דרך, בהם משולבות טכנולוגיות חכמות ביחד עם ירידה לפרטי הפרטים של המוצר מבחינת הנוחות של התינוק/הילד וההורים.


לאורך השנים פנו אלינו לא מעט אנשים עם השאלה הנפוצה לגבי סלקל: עד איזה גיל ניתן להשתמש בו, ולעומת זאת מאיזה גיל כסא בטיחות יכול להתאים. האמת היא שהתשובה לשאלה עד איזה גיל מתאים סלקל היא פחות עניין של שנים ויותר של גובה ומשקל, ובאותו האופן אין נכון בדיוק לשאול לגבי גיל כסא בטיחות. במאמר הבא יבוא הסבר מקיף לגבי מוצרים אלו והתאמתם לגילאים, משקלים וגבהים שונים.


סלקל VS כיסא בטיחות

כדי לתת תשובה לשאלה סלקל עד איזה משקל ומאיזה משקל, יש להסביר תחילה שסלקל הוא מעין כיסא נייד ובעל משקל נמוך, שאותו ניתן לעגן אל מושב הרכב בצורה זמנית או קבועה, וכמובן ישנן גם רצועות לעיגון של התינוק אליו. למעשה, את הסלקל ניתן להתקין רק כנגד כיוון הנסיעה, ולכך יש משמעות גדולה. אמנם בשנים המוקדמות אין כל בעיה לתינוק לנסוע כנגד כיוון הנסיעה, אך ככל שהילד גדל עולה בו הרצון להיות שותף לחוויית הנסיעה ברכב עם ההורים ונוסעים אחרים. במקרה של הסלקל לא ניתן לעשות זאת וזוהי אחת הסיבות העיקריות למעבר אל כיסאות הבטיחות בשלב זה או אחר.


מאידך, כיסא בטיחות הוא מוצר יותר כבד ומאסיבי שאותו מעגנים באופן קבוע אל הרכב, וכאמור יש גם רצועות לתינוק, וזאת עם רצועות המיועדות לכך. ראשית, הכיסאות פותרים את בעיית כיוון הנסיעה, אך יש לזכור כי הדבר אפשרי לפי החוק בישראל רק אחרי גיל שנה. אז נכון שאפשר למעשה לקנות כיסא כזה כבר מגיל הלידה, ולא רק כיסא לאוטו לגיל 4 או 3, אך כאמור בשנה הראשונה בכל מקרה התינוק יהיה בניגוד לכיוון הנסיעה.


אם כן, השאלה כיסא תינוק לרכב מאיזה גיל פחות רלוונטית מבחינה זו, אך כן קיימת שאלה של גובה ומשקל. לכל דגם של סלקל בשוק יש מגבלות שונות, מעין תקרה של שימוש מבחינת משקל וגובה, כאשר לרוב המשקל המרבי יהיה שמונה עשר קילו ואילו הגובה המרבי יהיה שמונים סנטימטרים. על כן, זו פחות שאלה של כיסא בטיחות גיל 3 או 4 ויותר שאלה אינדיבידואלית מבחינת דגם הסלקל שיש לכם והמידות של התינוק. בכל מקרה, ברור שמשלב התפתחותי מסוים יש לעבור אל כיסאות הבטיחות. ולמי ששואל לגבי כיסא תינוק לרכב עד איזה גיל ,ישנם הבדלים בין המשקלים והגבהים המרביים בין המוצרים, לרוב עד גובה של 130 ס"מ ו- 30 ק"ג.


מה עוד כדאי לדעת

אם אתם מתלבטים לגבי כסא בוסטר וסלקלים למיניהם לבין רכישה של כיסא בטיחות כבר למן השנה הראשונה, כדאי שתיקחו בחשבון מספר שיקולים. ראשית, מי שקונה כיסא בטיחות חוסך בעיקרון את ההוצאה הסלקל, וזאת מהסיבה הפשוטה שאפשר להשתמש במוצר הזה כבר מגיל לידה, כל עוד אתם זוכרים לעגן אותו בניגוד לכיוון הנסיעה עד גיל שנה. בנוסף לכך, יש הורים המרגישים כי כיסאות הבטיחות נותנים מענה עוד יותר בטוח לתינוק, אם כי חשוב להדגיש שגם הסלקלים הינם מוצרים בטוחים שנבדקו באינספור מבדקים ועומדים בתקנים המחמירים ביותר.


למעשה, העובדה היא שמרבית ההורים אינם בוחרים לוותר על הסלקל, לפחות עד תום השנה הראשונה ולעיתים קרובות גם לאחר מכן. הסיבה לכך טמונה בדיוק בנושא המשקל והגודל של כיסא הבטיחות. אין זה מוצר שניתן פשוט לנתק בכל פעם מהרכב ולהרים איתו את התינוק. הוא פשוט כבד ומאסיבי מדי ולמעשה החיבור שלו לרכב קבוע. כך נוצרת בעיה כאשר התינוק נרדם במהלך הנסיעה ולא רוצים להעיר אותו כשמגיעים הביתה או לסבתא, אבל חייבים לנתק אותו מהכיסא ולהרים על הידיים – פעולה שבדרך כלל גורמת להתעוררות.


מאידך, הסלקלים הינם מוצרים שנבנו במיוחד לניתוק מהיר וקל ממושב הרכב, והם גם קלים משקל ובהחלט אפשריים להרמה ולנשיאה נוחה מבחינת מימדיהם עם התינוק בפנים. כך נפתרת הבעיה של הוצאת התינוק מהרכב ו/או העברת הסלקל לרכב אחר כאשר התינוק נמצא בו ואינו מטולטל, ובנוסף, אפשר לחבר את הסלקלים לעגלות שיש להן אפשרות מתאימה לחיבור.


לאור כלל הסיבות הללו, בדרך כלל הורים אכן בוחרים סלקל לשנה או השנתיים הראשונות, ולאחר מכן מתחילים לשקול את קניית כיסא הבטיחות. יחד עם זאת, כפי שאמרנו ניתן גם לבחור בכיסא בטיחות כבר למן תקופת החיים הראשונה. 


להתרשמות והזמנת כיסא בטיחות וסלקל דרך האתר שלנו חברתנו – לחצו כאן.

בחזרה לבלוג